Oriflame de Çekirdek Takım Kurma

Çekirdek Takım Kurma

Oriflame işi tam bir ekip işidir! Bir ekip olarak çalıştığınız sürece daha hızlı ve daha büyük başarılar için birbirinizi desteklersiniz. Kendi Çekirdek Takımınızı nasıl kurarsınız. Çekirdek Takım kurmak için gerekenler ve ana prensipler nelerdir? Başarı merdiveninde daha büyük başarılara imza atabilmek için Bağımsız Liderler yetiştirmek gerekmektedir.

Ekibinizde ne kadar çok Bağımsız Lider varsa o kadar yüksek bir seviyeye ulaşırsınız! İstatistikler göstermiştir ki Oriflame’in başarılı Liderlerinin  %97 ‘si Çekirdek Takımı lider gelişiminin ana aracı olarak kullanmaktadırlar.  Bu da bize Çekirdek Takım ile çalışan Liderlerin daha hızlı büyüdüğünü göstermektedir.

Çekirdek Takım ile çalıştığınızda 

·                            Daha fazla etkin olursunuz; çünkü Çekirdek Takım ile çalışırken daha fazla enerjiye , kaynağa ve yetkinliğe sahip olursunuz.  Çekirdek Takım görevleri daha hızlı ve daha başarılı bir şekilde yerine getirir.

·                            Özel ve ilham veren bir atmosferdir; daha çok yaratıcılık, motivasyon ve tecrübe paylaşımına olanak verir.

·                            Başarınız kopyalanır; sizin örneklerinizden öğrenerek Liderleriniz, sizi tekrarlar ve büyürler. 

 

Bir çekirdek Takımı nasıl kurarsınız?

Ekibinizde birbirinden çok farklı insanlara sahipsiniz ve hepsi çok önemlidirler: İstatistikler gösteriyor ki kişisel grubunuzdaki kişilerin %80 ‘i kendilerine indirimli ürün almak isteyenler, %10’u iyi birer satıcı olanlar ve %10 ‘u da  büyümek ve hayallerine ulaşmak isteyenlerden oluşur. Bu kişiler sizlerin eğitimlerine katılır, etkinliklerinizde yer alır ve çok çalışırlar. Büyümek isteyen %10’luk bu grup üzerinde yoğunlaşın ve onları Çekirdek Takımınıza davet edin! 

Gelecekteki Liderleri tespit edebilmenin en önemli kriteri: işe olan bağlılıkları, sorumlulukları ve tavırlarıdır. Bununla birlikte Çekirdek Takımınızı belirlemek için herkese bir görev verin ve sonuçları inceleyin. 

İlk görev Fırsat Sunum toplantısına 2 yeni misafir getirmek olabilir. Eğer Danışmanınız 1 ya da 2 konuk ile toplantınıza katılırsa bu onun görevi tamamladığını ve sizin Çekirdek Takımınızda olmayı istediğini gösterir. Eğer kimseyi davet etmediyse, durumu birlikte inceleyin: Neden? Danışmanınızın karşılaştığı zorluklar neler olabilir?  

Çekirdek Takım kurmak için gereklilikler nelerdir? 

4 ana önerileri vardır: 

1. Takım Hedefleri

Çekirdek Takımın her zaman onları birleştiren ve başarıya sürükleyen ortak hedefleri olmalıdır

Düzenli olarak Çekirdek Takım toplantıları düzenleyin ve birinde takımın hedefini siz belirleyin. Örneğin: Başarı planındaki bir sonraki unvan: Danışmanlar için 3 katalog içinde Lider olmak, Liderler için 3 katalog içinde Üst Danışman olmak, hep birlikte Direktörler seminerine ekip olarak katılmak gibi (zaman çizelgesi çok net olmalıdır). Her bir Çekirdek Takım üyesinden  ekibin hedefine ulaşabilmesi için kendilerine özel hedef belirlemelerini isteyin. 

2. Görev ve Sorumluluklar

Her takımın iş gidişatını ve dengesini kurmak için kendi kuralları ve sorumlulukları vardır. Tüm Çekirdek Takım üyeleri bu kurallara uymak ve kendi sorumluluklarını yerine getirmek zorundadırlar.

Başarılı Çekirdek Takım üyelerinin başlıca görev ve sorumlukları: Kişiler ile konuşmak, onları Fırsat Sunum toplantısına davet etmek ve toplantılara katılımcı sağlamaktır. Bunun yanı sıra Fırsat Sunum toplantısının hazırlıklarına yardımcı olmak, tüm toplantıların organize edilmesine katkıda bulunmak ve toplantılarda görev almak ve devamlı büyümektir.  

3. Nitelikleriniz 

Bu sizin ekibinizi görsel olarak diğerlerinden farklı kılar ve diğer insanların sizin bir ekip olduğunuzu kolayca anlamasına yol açar. 

Örneğin: İsim, slogan, takım logosu, bayrak, kıyafet ve aksesuarlar 

4. Kurallarınız 

Kendi Danışman Yönetmeliğinizi oluşturun: Tüm Çekirdek Takım üyeleri ile toplantılar boyunca bu kuralları konuşun ve aktivitelerinizi bu kurallar ile birleştirin. Bu belli bir disiplin yaratmanıza ve Çekirdek Takım üyeleri arasında saygı ortamının oluşmasına yol açar. Örneğin, toplantılara zamanında katılmak, birbirinin sözünü kesmemek, birbirinin düşüncelerine saygı duymak gibi. Oriflame’in Danışman Yönetmeliğini de işin içine mutlaka katın. Bu muhtemel yanlışları ve  yanlış anlaşılmaları önlemeye yardımcı olur.

Şimdi bir Çekirdek Takım nasıl kurulur bilgisini öğrenmiş oldunuz. Bundan sonraki adımınız başarılı ve etkin bir Lider nasıl olunur ve ekibinizi nasıl başarı için yönetirsiniz!

Çekirdek Takım hakkında daha fazla bilgi öğrenebilmek için Kariyer Gelişimi 1 Eğitimine katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Etkili bir Çekirdek Takım kurmanız ve Oriflame ile başarılara ulaşmanız için sizleri destekliyoruz. 

Okunma 12161 defa

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

  • Üye
  • Ürün Çeşidi
  • Dilde
  • Ülkede

Sosyal Medyadan Ulaş

Kolay Para, Yüksek kazanç - Nasıl Kolay Para Kazanılır, Para Kazan

Etiket İçerikleri

Etiket Listesi

Oriflame da bağımsız danışman olarak çalışan bağımsız bireyler ve şirketler için hazırlanmış web tasarım şablonumuzda Oriflame ürünlerinizi tanıtabilir ve iş konusunda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Ürünleri tanıtmak için kısa bilgiler içeren, fotoğraf ve açıklamalar ekleyebileceğiniz esnek, güçlü altyapı. Üyelik başvurusu yapmak isteyenlerden gerekli bilgileri ( ad-soyad, cep telefonu, e-posta adresi ile yaşadığı il ) alabilmenizi sağlayan form sayfaları mevcuttur. Aylık yayınlanan katalog için bağlantılar oluşturabilirsiniz. Blog kategorisi oluşturup özgün metinler ekleyerek daha fazla ziyaretçiye ulaşabilir ve arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz. Ayrıca bütün BulutPress modüllerini kullanarak web sitenizi daha güçlü, daha çok ziyaret edilir, daha çok kazandırır hale getirebilirsiniz. Web tasarım şablonumuz responsive yani tüm mobil cihazlara kendi genişliğini uydurabilen bir konsepte sahiptir. Ziyaretçileriniz web sitenizi hangi cihazdan takip ederse etsin her zaman en yüksek kalitede tasarımı göreceklerinden emin olabilirsiniz. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her konuda destek talebi oluşturmayı ihmal etmeyiniz. Web Tasarım Kategorisi: Kişisel Bakım / Kozmetik Oriflame Kariyer Seviyeleri ve Kazançları %3 Seviyesi; Oriflame başlangıç seviyesidir. BV: Üzerinden performans iskontosu hak kazanacağınız değer. % 3 : 200 BP sipariş toplamında : 6,04 TL % 6 : 600 BP sipariş toplamında : 36,26 TL % 9 : 1200 BP sipariş toplamında : 108,79 TL % 12 : 2400 BP sipariş toplamında : 290,10 TL % 15 : 4000 BP sipariş toplamında : 604,38 TL % 18 : 6600 BP sipariş toplamında : 1196,67 TL % 21 :10000 BP sipariş toplamında : 2115,33 TL Bu kazanç tablosuna ayrıca satış karı eklenmemiştir. Ayrıca daha üst kazanç seviyeleri eklenmedi.

Oriflame Bilgiler

sitemap

oriflame üyelik oriflame kargo takibi oriflame para yatırma oriflame bayan parfüm oriflame saat oriflame aralık kataloğu ocak ayı oriflame kataloğu oriflame kargo takip oriflame parfümleri oriflame parfüm oriflame danışman girişi sipariş verme

+Son Makaleler

+Bize Ulaşın

  Eposta Gönderilemedi.   Eposta Gönderildi.
Top